Každá spolupráce má svá pravidla

A výjimkou nejsou ani projekty s Reasonar.
Pojďme si klíčové body projít, ať víme, jak bude náš společný projekt probíhat.

Každá spolupráce má svá pravidla

A výjimkou nejsou ani projekty s Reasonar.
Pojďme si klíčové body projít, ať víme, jak bude náš společný projekt probíhat.

1 — Poptávka

Jak správně poptat moje služby? Jednoduše. Pošlete mi e-mail. V něm stručně popište, na čem budeme spolupracovat. Např. "Rádi bychom nechali vytvořit novou vizuální identitu, protože (máme novou firmu, měníme zaměření, trh) a protože..."

A přiložte pár informací o vaší firmě, nebo odkaz, kde si budu moci informace dohledat. A samozřejmě kontakt na vás. To je vše, více do začátku nepotřebuji. Snadné, že?

2 — Dobrý den, těší mne.

Zavolám. Většinou do dvou pracovních dní. Během cca 20 minut si projdeme vaši poptávku a eliminujeme případné nejasnosti. Případně se následně domluvíme na osobní schůzce (1–2 hodiny), kde probereme všechny úvodní náležitosti, abychom věděli, z čeho vycházíme.

Abychom si ujasnili, v jaké přibližné cenové hladině se bude projekt pohybovat, pošlu vám v této fázi obecnou cenovou nabídku.

3 — Tvoříme zadání. Společně.

Sejdeme se znovu. Tentokrát na celý den. A přizveme vaše kolegy, kteří mají k oblasti co říci. Během setkání se budeme věnovat problémům a výzvám, které chceme v dalších fázích řešit. Někdy je budeme muset teprve správně pojmenovat. Vy jako odborníci na oblast svého podnikání, já jako nestranný pohled zvenčí.

Na konci workshopu získáme dobrý přehled o tom, co a proč budeme projektem řešit. Teprve toto je moment, kdy má smysl zpracovávat cenovou nabídku — máte totiž jistotu, že si kupujete něco, co vám skutečně pomůže posunout firmu dále.

"Naše vizuální komunikace je už deset let stará, mimo trendy."
Toto není skutečný problém. Existují stovky firem, které mají šílenou (nebo dokonce žádnou) vizuální identitu, přesto fungují skvěle.

"Naše vizuální komunikace je nekonzistentní a mate naše zákazníky, takže si myslí, že prodáváme něco jiného."
Ano, toto je příklad správně pojmenovaného problému, jehož řešení lze následně i změřit. 

4 — Cenová nabídka

Na základě výsledků workshopu vám připravím finální cenovou nabídku. Zároveň navrhnu další postup — čím začneme, jaké budou klíčové milníky projektu, jaké přesně budou výstupy. Tak, abychom si sladili očekávání, ještě než se pustíme do práce.

5 — Termíny

Dostanete ode mne přesný časový plán projektu. Budete vědět, kdy začínáme, mít přehled, kdy můžete očekávat prezentaci. Pokud na mojí straně vznikne nečekaná situace, která může mít na termín dodání vliv, budete to vědět. To stejné očekávám z vaší strany. Jedině tak můžeme dojít k výsledku včas.

6 — Jdeme na to!

Jakmile si schválíme cenovou nabídku a termíny, pouštím se do toho. Návrh vám v dohodnuté době odprezentuji a společně zhodnotíme, zda řeší problém definovaný v rámci úvodního workshopu. 

Následně zfinalizujeme — dodám veškeré dohodnuté výstupy a data.

Dlouhodobá spolupráce?

Odevzdáním projektu práce nekončí. Naopak. Je čas rozhodnout se, s kým budete tvořit konkrétní materiály a vizuál značky také dále rozvíjet. Buď to zvládnete svépomocí ve firmě či s externím designerem, nebo to zkusíte s týmem, který má pod dohledem přímo autor vizuálu. Je to na vás :)

vit@reasonar.com
+420 733 627 496

vit@reasonar.com
+420 733 627 496

Obchodní informace: Vít Rýznar, Javorová 2192/19, Zábřeh, IČ: 74715658, DIČ: CZ8502236215, jsem plátcem DPH